Księgarna internetowa. Kompleksowa oferta przewodników i map dla prawdziwego turysty. Stosujemy - system bezpiecznych p3atnosci online. Obslugujemy paczkomaty INPOST. Kolejność zakupów: WYSZUKIWARKA >> KOSZYK >> FINALIZACJA >> PODSUMOWANIE. Witamy i życzymy udanych zakupów

WYSZUKIWARKA

Szczegółowe dane o tytule.

Tytul:Pogórze Przemyskie. Pogórze Dynowskie. Mapa turystyczna w skali 1:50 000 ..

Autor:praca zbiorowa pod redakcją Mariusza Maryniaka

ISBN:978-83-7605-870-2

Wydawca:Compass

Cena:10,00 zl. 10,00 zl.

Mapa dwustronna, wymiary: 96 x 68 cm. Compass, wyd. III. Kraków 2018

Mapa obejmuje całe Pogórze Przemyskie położone wewnątrz zakola Sanu między rzeką a granicą państwową. Mapa obejmuje też sporą część Pogórza Dynowskiego, bezpośrednio na północ i zachód od doliny Sanu. Precyzyjnie naniesiono szlaki turystyczne piesze, rowerowe i konne, ścieżki dydaktyczne, szlaki kajakowe, obszary chronione oraz inne ciekawostki krajoznawcze i z zakresu usług turystycznych.

Pogórze Przemyskie... Pogranicze dwóch narodów... Kraina burzliwej historii, opustoszałych wiosek, dzikich lasów, zapomnianych cerkiewek. To jakby drugie Bieszczady, wprawdzie bez połonin, lecz także bez masowego ruchu turystycznego, szkolnych wycieczek i kiosków z pamiątkami. Tu znajdują się najstarsze cerkwie na terenie Polski, do położonej tu Kalwarii Pacławskiej pielgrzymują tysiące ludzi, tu możemy zobaczyć pozostałości po jednej z najpotężniejszych twierdz europejskich z czasów I wojny.
Warto odwiedzić Pogórze Przemyskie.

Mapę podzielono na część wschodnią i zachodnią. Część wschodnia obejmuje Bramę Przemyską z Przemyślem i wschodnią częścią Pogórza Przemyskiego z Kopystańką i Suchym Obyczem, fragment Chwaniowa i Gór Słonnych należących do Gór Sanocko-Turczańskich oraz fragment Pogórza Dynowskiego na północ od doliny Sanu z Bukowym Garbem.
Zasięg mapy: Pruchnik i Stubno na północy; Jureczkowa, Ropienka na południu; Medyka na wschodzie; Pruchnik, Krzywcza, Huta Brzuska, Wola Korzeniecka na zachodzie.

Część zachodnia obejmuje zachodnią część Pogórza Przemyskiego (na zach. od szosy Bircza ? Sanok) z Piaskową, Krztowem i Wysokiem, najwyższe partie Chwaniowa z Marglem i Gór Słonnych ze Słonnym należących do Gór Sanocko-Turczańskich. Mamy też fragment Pogórza Dynowskiego na zach. od doliny Sanu położony między Dynowem, Dydnią, Sanokiem i Grabownicą Starzeńską oraz na pół noc od doliny Sanu. Zasięg mapy: Chmielnik, Kańczuga na północy; Nowosielce, Sanok na południu; Pruchnik, Bircza, Trzcianiec na wschodzie; Grabownica Starzeńska, Błażowa, Borek Stary na zachodzie.