W dniach 28 listopada - 1 grudnia zapraszamy w godz. 10-18 na stoisko nr 74 na Targach Ksiazki Historycznej w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

WYSZUKIWARKA

Szczegółowe dane o tytule.

Tytul:Góry Złote. Rychlebské hory. Mapa turystyczna w skali 1:40 000. ..

Autor:praca zbiorowa

ISBN:978-83-7605-285-4

Wydawca:Compass

Cena:8,00 zl. 8,00 zl.

Mapa jednostronna o wymiarach: 68 x 84 cm. Siatka GPS Wydawnictwo Kartograficzne ?Compass?, wydanie II, Kraków 2012

Kolejne wydanie mapy atrakcyjnych turystycznie i licznie odwiedzanych latem i zimą Gór Złotych rozpościerających się między Złotym Stokiem a Lądkiem. Stanowią one zarazem zamknięcie Kotliny Kłodzkej od strony północno-wschodniej.Góry Złote ? długie pasmo górskie w środkowej części Sudetów Wschodnich, ciągną się szerokim łukiem długości ok. 40 km od Przeł. Kłodzkiej (489 m n.p.m.) na płn. zach. do Przeł. U Trzech Granic (1111 m n.p.m.) na płd. wsch. Nazwa pasma nawiązuje do złota wydobywanego od dawna w tych górach. Grzbietem Gór Złotych na dł. ok. 32 km wiedzie granica państwowa i po czeskiej stronie przyjmują nazwę Rychlebske hory od ruin Zamku Rychleby.Precyzyjnie naniesiono szlaki rowerowe oraz piesze z podziałem na: spacerowe, rekreacyjne, turystyczne i wyczynowe. Przy szlakach turystycznych podano odległości poszczególnych odcinków w km i przewyższenia w m. Zaznaczono skałki, sztolnie, ruiny zamków, miejsca widokowe oraz inne ciekawostki krajoznawcze i z zakresu usług turystycznych. Na odwrocie plan Złotego Stoku w skali 1:10 000, opis krajoznawczy Gór Złotych oraz miejscowości, informator turystyczny o wybranych usługach. Liczne kolorowe fotografie

.

Jest znakomitym uzupełnieniem do przewodnika ?Ziemia Kłodzka? Oficyny Wydawniczej ?Rewasz?.Zasięg mapy: Złoty Stok na północy, Stronie Śląskie na południu, Trzebieszowice na zachodzie, Javornik po stronie czeskiej na wschodzie.

Pozycje o tematyce pokrewnej.