Księgarna internetowa. Kompleksowa oferta przewodników i map dla prawdziwego turysty. Stosujemy - system bezpiecznych p3atnosci online. Obslugujemy paczkomaty INPOST. Kolejność zakupów: WYSZUKIWARKA >> KOSZYK >> FINALIZACJA >> PODSUMOWANIE. Witamy i życzymy udanych zakupów

WYSZUKIWARKA

Szczegółowe dane o tytule.

Tytul:Nowe Bieszczady ..

Autor: Ziemianin Adam

ISBN:978-83-7530-568-5

Wydawca:Ruthenus

Cena:19,00 zl. 26,00 zl.

Drugi (po ?Bieszczadzkich aniołach?) tomik poezji znanego i lubianego poety.

Fragment wstępu:
?Lot nad bieszczadzkim gniazdem
Po ?Bieszczadzkich aniołach" powstała (w miarę szybko, bo w ciągu trzech lat) druga moja księga bieszczadzka ?Nowe Bieszczady". Dziwne były koleje jej losu. Znalazł się w niej też czasem, ale raczej bardzo rzadko, wiersz ?niebieszczadzki", ale powstały w Bieszczadach. Dla mnie ważny.
To poetycki zapis z ostatnich lat odwiedzania i podglądania tej uroczej krainy. I mimo że do szczytów górskich już trochę mi dalej, ze względu na wiek, który jest coraz bardziej podeszły, to do ludzi Bieszczad i ich dramatów znacznie mi bliżej. Bo w Bieszczadach wszystko jest ważne. I Tarnica, i drugi człowiek, i gałązka buczyny.

Pochylam się tu też z troską
nad każdą gałązką,
bo one są tylko
moje na ten krótki,
ale wyjątkowy czas.

Wiedziałem, że ?Nowe Bieszczady" muszą powstać, bo jakże o jednym skrzydle latać nad Bieszczadami? A teraz mam dwa skrzydła - ?Bieszczadzkie anioły" i ?Nowe Bieszczady".
I latać się chce!
Poleć ze mną i Ty, mój Czytelniku kochany!?

Pozycje o tematyce pokrewnej.

Tytuł:Zielnik podróżny. Rośliny w tradycji Karpat i Bałkanów. Przewodnik alternatywny. Wprowadzenie do etnobotaniki .

Autor: Styczyński Marek

ISBN:978-83-7530-428-2

Wydawca:

320 stron formatu B5 (24 x 17 cm), 120 ilustracji w tekście, kolorowa wkładka ilustracyjna 8 stron. Wydawnictwo Ruthenus, wyd. II, Krosno 2016...Więcej...